Pytania klientów

Każdy producent ma swoje własne kryteria. Nie należy przekraczać limitu wskazanego w dokumentacji urządzenia . Warto pamiętać , że max ciśnienia pracy wymiennika testowane jest w warunkach fabrycznych. W praktyce ciśnienie robocze jest zdecydowanie niższe i na nie należy zwracać szczególną uwagę, bowiem bardzo łatwo można zniszczyć pakiet płyt.
Nie ma ustalonej reguły. Czynniki takie jak temperatury, media czy produkty pracujące w wymienniku mają ogromny wpływ na żywotność uszczelek. Dlatego należy dobierać materiał uszczelki do warunków pracy wymiennika. Ważną rzeczą jest, aby nie dopuścić do nadmiernej wulkanizacji ( stwardnienia ) uszczelek bowiem mogą one uszkodzić kanały uszczelkowe.
Zasadniczo można zauważyć, że mamy do czynienia z wyspecjalizowanym producentem, który produkuje tylko uszczelki do płytowych wymienników ciepła. Zatem nie ma mowy o jakości wątpliwej lub przypadkowej. Powtarzalność w tym przypadku jest 100% i zawsze na najwyższym poziomie.
Jest to proces, w którym mieszankę elastomerową poddaje się obróbce termiczno-czasowej. W trakcie tego zabiegu wytwarza się połączenie na poziomie molekularnym ("sieciowanie"). Jeżeli proces ten odbywa się odpowiednio, to zapewnia wysoką jakość elastomerów ( gumy ).
To zależy od czynników, takich jak rodzaj mediów , produktów czy temperatura pracy. Posiadamy w swojej ofercie szeroką gamę materiałów, które można dopasować do każdych warunków. Proszę podać nam swoje warunki pracy wymienników. Dopasujemy materiał najbardziej optymalny także z ekonomicznego punktu widzenia .
Nie należy za wszelką cenę użytkować wymiennik aż "pocieknie" przy tym nadmiernie go dokręcając. Kiedy uszczelki są już stwardniałe, niewiele da skręcanie, a wręcz przeciwnie może uszkodzić kanały uszczelkowe, a nawet pakiet płyt. Poza tym spada wyraźnie wydajność wymiennika. Zatem lepiej zapobiegać niż leczyć, jak mawia stare polskie porzekadło.
Uszczelki Laygo
Laygo gaskets